Par projektu

 “Laimas” labdarības namiņa projektā piedalās bērni no ģimenēm ar dažādiem sociālajiem statusiem – gan bērni no daudzbērnu, audžu, maznodrošinātām ģimenēm, gan bērni ar invaliditāti. Projekts tiek īstenots ciešā sadarbībā ar reģionu sociālajiem dienestiem.

“Laimas” labdarības namiņš ir vieta, kur šo bērnu sapņi par Ziemassvētku dāvanām sastopas ar cilvēkiem, kuri ir gatavi tos piepildīt. Bērnu zīmētās kartītes glabā ļoti dažādus sapņus par Ziemassvētku dāvanām – sākot no ikdienā nepieciešamām lietām, kā apģērbs, apavi, gultas veļa, sporta tērpi un skolas somas, līdz lietām, kas noderīgas bērnu kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un dažādu talantu izkopšanai, piemēram, slidas, florbola nūjas, velosipēdi un mūzikas instrumenti. 

Vienpadsmit gadu laikā ar sabiedrības atbalstu esam sarūpējuši svētku dāvanas 12 220 bērniem visā Latvijā.

KĀ TAS NOTIEK?

 1. Bērni no dažādiem Latvijas novadiem ir zīmējuši kartītes ar savām sapņu dāvanām.
 2. No 22. novembra apmeklē projekta mājaslapu laimasnamins.lv vai no 2. decembra dodies uz Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu, kur atrodās “Laimas” labdarības namiņš.
 3. Izvēlies kādu no kartītēm.
 4. Sarūpē šo dāvanu un ar DPD kurjerpasta palīdzību nosūti to mums.
 5. Mēs nogādāsim dāvanas bērniem.
 6. Sapnis par Ziemassvētku brīnumu ir piepildīts!

ORGANIZATORS UN PROJEKTA NORISES LAIKS

Projekta organizators: SIA „Orkla Latvija”, uzņēmuma reģistrācijas Nr. 40103217882, juridiskā adrese: Miera iela 22, Rīga, LV-1001, Latvija.
Projekta norises periods: 22.11.2023.-19.12.2023.
Projekta norises vieta: tiešsaistē www.laimasnamins.lv, klātienē Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, Doma laukuma.

PROJEKTA NOTEIKUMI

Lai projekts noritētu veiksmīgi un dalība projektā būtu vienlīdz pozitīva pieredze visām iesaistītajām pusēm, aicinām iepazīties un sekot līdzi šiem noteikumiem:

 • Izvēloties kartīti, aicinām rūpīgi izvērtēt, vai tiešām spēsi sarūpēt dāvanu noteiktajā termiņā (izsūtīšana līdz 21.decembrim)
 • Aicinām sarūpēt dāvanu, kas ir tieši tāda vai pēc iespējas tuvāka tam, kādu bērns minējis kartītē. 

DĀVANAS NOSŪTĪŠANA

 • Kad dāvana sarūpēta, tā jāievieto dāvanu maisā, kas jāiesaiņo sūtīšanai piemērotā kastē vai maisos, lai nodrošinātu dāvanas ērtu un drošu nokļūšanu līdz adresātam. Arī lielāki sūtījumi, tai skaitā velosipēdi, jāiepako plēvē vai burbuļplēvē tā, lai visas virsmas ir nosegtas.
 • Nomēri dāvanu ar visu iepakojumu. 
 • Ja dāvanas izmērs ir līdz 61 x 43 x 36 cm (max līdz 20 kg), dāvanu sūti, ievietojot DPD Pickup punktos (Paku Skapī). Lai mēs varētu atpazīt, kuram bērnam tā ir jānogādā, izdrukā rezervācijas e-pastā nosūtīto pavadlapu un rūpīgi pielīmē pie sūtījuma. 
 • Ja Tev nav iespējas izprintēt pavadlapu mājās, to vari izdarīt pie Paku Skapja. Izvēlies ekrānā: IZDRUKĀT SAGATAVOTU PAVADLAPU, ievadot PIN kodu vai noskenējot QR kodu, ko saņēmi epastā. Izdrukāto pavadlapu uzlīmē uz dāvanas un izvēlies ekrānā: NOSŪTĪT SAGATAVOTU PAKU, noskenējot uz pavadlapas redzamo svītrkodu.  Kad atvērsies Paku Skapja durtiņas, ievieto dāvanu skapī un aiztaisi durtiņas. 
 • Izņēmums ir jebkura izmēra īstie mūzikas instrumenti. Tos lūdzam vienmēr sūtīt ar kurjeru.
 • Lielākas dāvanas, kuru maksimālais kopgarums ir 3 m – (2 platumi + 2 augstumi + garums) un garākā mala nedrīkst pārsniegt 1.75m (max svars 20 kg) nosūtīšanai lūdzam izsaukt DPD kurjeru. Lai izsauktu kurjeru, zvaniet uz tālr. 67387284 vai rakstiet uz epastu: info@dpd.lv, norādot rezervācija numuru un kartītes numuru.
 • Kurjeru iespējams pieteikt tikai darba dienās un uz nākošo darba dienu.
 • Sev tuvāko DPD Pickup punktu (Paku Skapi) atradīsi ŠEIT
 • Ja esi sarūpējis dāvanas vairākiem bērniem, katra dāvana jāiepako atsevišķi un jāuzlīmē atbilstošā pavadlapa, lai mēs varētu tās identificēt. Taču visas vari ievietot vienā Paku Skapja nodalījumā, ja nodalījumā ir vieta. Šajā gadījumā ir jānoskenē visu sūtījumu svītru kodi.  Durtiņas atvērsies, noskenējot pirmo paku.
 • Ja vēlies nosūtīt dāvanu no kādas citas valsts, lūdzam PIRMS kartīšu rezervācijas sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu namins@laima.lv, lai varam būt droši, ka varēsim nogādāt dāvanas uz Latviju.

 

TERMIŅŠ

 • Ja kādu iemeslu dēļ saproti, ka tomēr nepaspēsi sarūpēt dāvanu noteiktajā termiņā, lūdzam 2 dienu laikā pirms noteiktā termiņa (vai ātrāk) paziņot par to projekta īstenotājam, zvanot uz tālruni 29283091 vai rakstot uz e-pastu namins@laima.lv.
 • Ja noteiktajā termiņā neesi nosūtījis dāvanu un neesi paziņojis mums par nepieciešamību pagarināt termiņu, kartītes rezervācija automātiski tiek anulēta un kartīte tiek atkārtoti izlikta “Laimas” labdarības namiņā.
 • Izvēloties kartīti, automātiski tiek noteikts dāvanas sarūpēšanas laiks – līdz 21.decembrim. Izņēmuma gadījumos, sazinoties ar projekta īstenotāju, šo termiņu iespējams pagarināt. Tuvojoties projekta noslēgumam, projekta īstenotājs ir tiesīgs dāvanas sagādāšanas termiņu saīsināt.


DĀVANA

 • Sarūpētajām dāvanām ir jābūt jaunām, nelietotām. Lielākās dāvanas (piemēram, datori, velosipēdi, telefoni, bērnu rati, mūzikas instrumenti u.c.) var būt lietotas, bet tām jābūt lieliskā lietošanas kārtībā. Ja rodas šaubas, vai šādu dāvanu drīkst sūtīt, droši pavaicājiet mums. 
 • Projekta īstenotājiem ir tiesības izlikt atkārtoti mājas lapā bērna kartīti, ja esam bērna kārotās dāvanas vietā saņēmuši neatbilstošas vai lietotas lietas, kas neatbilst projekta noteikumiem (skatīt iepriekšējo punktu).  Šādā gadījumā neatbilstošās dāvanas nosūtītājs nevarēs saņemt bērna zīmētās kartītes oriģinālu.
 • Aicinām projekta dalībniekus dāvanās neievietot augļus (mandarīnus, apelsīnus utml.), vai citus produktus, kas var sabojāties. Ja bērns kartītē ir izteicis vēlmi pēc šādiem produktiem, dāvanu aicinām nosūtīt īsi pirms projekta noslēguma 19.decembrī, lai paspējam nogādāt produktus ar labu derīguma termiņu.
 • Dāvanu maisus aicinām neaizlīmēt, neaizskavo, dāvanas papildināsim ar “Laimas” saldumiem.
 • Aicinām pievienot Ziemassvētku atklātnīti vai vēstulīti bērnam (tas pat ir vēlams).
 • Projekta īstenotājs nenodrošina atgriezenisko saiti starp projekta dalībnieku un bērnu, kas zīmējis kartīti. Pēc savas vēlēšanās drīkst pie dāvanas pievienot savu kontaktinformāciju, taču projekta īstenotājs negarantē, ka dāvanas saņēmējs sazināsies ar dāvinātāju. “Laimas” labdarības namiņa projekts norit anonīmi – lai pasargātu ģimenes un bērnus, kas piedalās projektā, no  publicitātes, projekta īstenotājs nesniedz pilnu informāciju par bērnu, kas rakstījis kartīti, kā arī dāvanas sarūpētāja informācija netiek publiskota un nodota trešajām personām, izņemot gadījumus, kad projekta dalībnieks pats to ir vēlējies un ievietojis savu kontaktinformāciju dāvanā.


Lūdzam būt atbildīgiem un iesaistīties projektā tikai tad, ja patiesi esi pārliecināts, ka spēsi sarūpēt kartītē minēto dāvanu, lai  bērnu sapņi par Ziemassvētku brīnumu piepildītos!